Uczestniczyłem w FM-2011

 W dniach na 24-25 września 2011 r. na poligonie wojskowym w Toruniu odbył się organizowany po raz drugi przez Polskie Towarzystwo Rakietowe „Festiwal Meteor”. Na imprezę przybyło kilkadziesiąt osób. Miałem okazję uczestniczyć po raz drugi w toruńskim festiwalu.

 

Rakieta SPIRIT-2

Pierwsza wystartowała moja niewielka rakieta napędzana własnym silnikiem jednorazowego użytku z paliwem KNOSAL.Lot udany, układ odzysku pirotechniczny zadziałał prawidłowo. Rakiety nie udało się odnaleźć, gdyż silny wiatr zniósł model daleko w las.

Model rakiety przeciw gradowej RASKO 2

START RAKIETY BOS-1

24-09-2011 późnym popołudniem wystartował po raz drugi BOS1 z kamerą na pokładzie. Napęd to silnik klasy I 330 z paliwem RED DEVIL.

Niedziela 25 września 2011 – drugi dzień

Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, oraz znaczki, które od tej imprezy staną się stałym elementem różnych wydarzeń związanych z PTR.

Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem mediów, wśród nich znaleźli się dziennikarze, Radia Gra, TV Trwam, czy radia TOK FM.

W ciągu całego Festiwalu Meteor 2011 odbyło się 108 startów ( w zeszłym roku około 40 ). Wzięło w nim udział 68 osób, co jest doskonałym prognostykiem na przyszłość.

 

Relacja fotograficzna  >>>   Sobota  :  Niedziela